Tema Grafik den 22 november 2021

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Bengt Fransson, John-Erik Franzén, Karl Höglund, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Lars Jonsson, Lena A Linderholm, Karin Mamma Andersson, Joan Miró, KG Nilson, Karl Axel Pehrson, Madeleine Pyk, Lennart Rodhe, Ingrid Roth, Elis Ryberg, Axel Salto, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Philip von Schantz, Angelica Wiik, Sven X:et Erixson och Anders Zorn med flera

Visning: fredag 19/11, lördag 20/11, söndag 21/11 och måndag 22/11

  • Order by

  • 2142 ETCHING
    Sold: SEK 3600

    Sold den 22 november 2021
  • 2067 ETCHING
    Stopped

    22 november at 19:12
  • 2159 ETCHING
    Sold: SEK 900

    Sold den 22 november 2021
  • 4113 ETCHING
    Sold: SEK 350

    Sold den 22 november 2021
  • 4110 ETCHING
    Sold: SEK 1100

    Sold den 22 november 2021
  • 2163 ETCHING
    Sold: SEK 5200

    Sold den 22 november 2021
  • 8196 ETCHING
    Sold: SEK 2200

    Sold den 22 november 2021
  • 2165 ETCHING
    Stopped

    22 november at 18:32
  • 2001 ETCHING
    Sold: SEK 7200

    Sold den 22 november 2021
  • 2192 ETCHING
    Sold: SEK 700

    Sold den 22 november 2021
  • 2035 ETCHINGS
    Stopped

    Auction date

    22 november at 20:22
  • 2151 ETCHINGS
    Sold: SEK 200

    Sold den 22 november 2021
  • 2090 LITOGRAPH
    Sold: SEK 300

    Sold den 22 november 2021
  • 2187 LITOGRAPH
    Sold: SEK 700

    Sold den 22 november 2021
  • 2085 LITOGRAPH
    Sold: SEK 1400

    Sold den 22 november 2021
  • 2094 LITOGRAPH
    Sold: SEK 800

    Sold den 22 november 2021
  • 2060 LITOGRAPHS
    Sold: SEK 1200

    Sold den 22 november 2021
  • 2065 DRY POINT
    Sold: SEK 700

    Sold den 22 november 2021